Styczeń 8th, 2009

...przeglądasz posty według dnia

 

Auckland-Great Barrier Island-Coromandel

czwartek, Styczeń 8th, 2009

Wrócilismy do cywilizacji, więc należy wysmażyc jakis wpis na tego bloga, bo niektórzy już się zamartwiają, a nie ma o co :)

Pokrótce: z Auckland przeprawilismy się promem na Waihiki Island, a następnie katamaranem “Latajacy Dywan” na Great Barrier Island. Wrażenia niesamowite! Rowery jeszcze w paczkach, my na pokładzie i… Polacy w porcie! Ośmiogodzinny rejs zakończyliśmy na plaży, skąd odebrali nas Brian i Alison, przyjaciele z Baltic Cycle. W ich cudnym domku na szczycie z widokiem na ocean spędziliśmy trzy leniwe, wyspiarskie dni, zjeżdżając w dół do wioski po gazetę i mozolnie pnąc się pod górę w drodze powrotnej. Drogi na wyspie tragiczne, jakis dziwny żużel, asfalt jedynie miejscami.

Dzisiaj (8.01) udalo nam się zalapać na “dziki” rejs i zamiast wracać promem do Auckland, wylądowaliśmy jak rozbitkowie na Pólwyspie Coromandel, skąd zaczęliśmy właściwą przygodę :)

Pedałujemy więc dzielnie, zostawiamy za sobą trochę kilometrów i hektolitry potu. Smażymy się i pławimy w oceanie. Zdjęcia innym razem, bo kompjuter wysiada w tym upale.

Trzymajcie się ciepło tej zimy!